Oddelenie technológií a inovácií v stavebníctve

prof. Ing. Mária KOZLOVSKÁ, CSc. 602 4374 435A maria.kozlovska@tuke.sk
doc. Ing. Renáta BAŠKOVÁ, PhD. 602 4379 442 renata.baskova@tuke.sk
doc. Ing. Marcela SPIŠÁKOVÁ, PhD. 602 4383 428 marcela.spisakova@tuke.sk
doc. Ing. Jozef ŠVAJLENKA, PhD., MBA, Ing.Paed.IGIP 602 4377 440 jozef.svajlenka@tuke.sk
Ing. Jozef ČABALA, PhD. 602 4385 430 jozef.cabala@tuke.sk
Ing. Zuzana STRUKOVÁ, PhD. 602 4382 427 zuzana.strukova@tuke.sk

Základné údaje

Oddelenie technológií a inovácií v stavebníctve (OTIS) sa zameriava na komplexné prístupy a inovačný potenciál konštrukčných, technologických a environmentálnych súvislostí stavebníctva a stavebných projektov, za výraznej podpory informačných technológií pre digitalizáciu a virtualizáciu procesov spojených s navrhovaním, modelovaním, riadením a optimalizovaním procesov výstavby.

Pedagogická činnosť

Oddelenie technológií a inovácií v stavebníctve sa predmetmi zameranými na prípravu a realizáciu stavieb vo vzťahu k priestorovej, technologickej, časovej a staveniskovej štruktúre stavebných projektov, ich kvalite a bezpečnosti pri práci, podieľa na vzdelávaní naprieč všetkými študijnými programami Stavebnej fakulty TUKE v bakalárskom a inžinierskom stupni štúdia. Je školiacim pracoviskom pre doktorandské štúdium v študijnom programe Teória technológie a riadenia v stavebníctve.

Vedecko-výskumná činnosť

Výskumná činnosť Oddelenia technológií a inovácií v stavebníctve je orientovaná na zvyšovanie efektívnosti staveniskových aj mimo staveniskových technológií inovatívnymi prístupmi k príprave a realizácie stavieb, na platforme digitalizácie parametrov informačných modelov stavieb. Oddelenie sa zaoberá výskumom a vývojom v oblasti implementácie štíhlych princípov do výrobných postupov v stavebníctve, ktoré umožnia znížiť plytvanie, zlepšiť kvalitu a zvýšiť produktivitu, predvídateľnosť a efektívnosť stavebných projektov.

Ponuka služieb a činností pre prax

V rámci činností pre stavebnú prax sa Oddelenie technológií a inovácií v stavebníctve zameriava na:

• Projektovanie organizácie výstavby
  • Časové plánovanie výstavby
  • Technologické predpisy stavebných projektov
  • 3D laserové skenovanie stavieb
  • Celoživotné vzdelávanie podľa požiadaviek

Referencie

• 3D laserové skenovanie skutkového stavu stavby, Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach, 2023
  • Koncept a riešenie projektu organizácie výstavby, Dostavba a rekonštrukcia lôžkovej časti NsP v Spišskej Novej Vsi, Spišská Nová Ves, 2023
  • Koncept a riešenie projektu organizácie výstavby - rekonštrukcia, Národné olympijské centrum plaveckých športov, Košice. 2022
  • Koncept a riešenie projektu organizácie výstavby, Záhrada umenia, Kmeťovo stromoradie, Prešov, 2022