Súťaž o najlepšiu doktorandskú prácu na TUKE v rámci „Týždňa vedy a techniky na Slovensku v roku 2023“ – Ing. Ivana Halászová

Hlavnými organizátormi „Týždňa vedy a techniky na Slovensku“ je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Centrum vedecko-technických informácií SR a Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.

Na Technickej univerzite v Košiciach (TUKE) sa v rámci „Týždňa vedy a techniky na Slovensku“ (6. – 12. november 2023) uskutočnila súťaž o najlepšiu doktorandskú prácu, kde denní doktorandi z jednotlivých fakúlt TUKE prezentovali svoje práce vo forme posterov pred hodnotiacou komisiou.

Do súťaže sa zapojilo 16 doktorandských prác z 9 fakúlt TUKE a medzi 4 najlepšími prácami bola aj práca – Ing. Ivany Halászovej.

• Z pohľadu prevedenia prezentácie (poster) boli ako najlepšie práce vyhodnotené:
autor: Ing. Ivana Halászová – SvF TUKE
téma: Vývoj návrhu remodulárnej stavebnej jednotky pre koncept udržateľnej výstavby
školiteľ: prof. Ing. Mária Kozlovská, CSc.

autor: Ing. Mária Fulajtárová – FBERG TUKE
téma: Využívanie eko inovácií a obehovej ekonomiky v prostredí malých a stredných firiem
školiteľ: prof. Ing. Beáta Gavurová, PhD., MBA

• Po vedeckej stránke boli ako najlepšie práce vyhodnotené:
autor: Ing. Katarína Pauerová – FMMR TUKE
téma: Komplexné spracovanie zinkových sterov
školiteľ: prof. Ing. Jarmila Trpčevská, CSc.

autor: Ing. Gabriel Stolárik – FVT TUKE
téma: Úprava povrchov pulzujúcim vodným prúdom
školiteľ: prof. Ing. Sergej Hloch, PhD.

Ďakujeme Ing. Ivane Halászovej za vzornú reprezentáciu fakulty a prajeme veľa ďalších úspechov.