XXI. ročník medzinárodného kola súťaže ŠVOČ stavebných fakúlt ČR a SR - 20.5.2021

Dňa 20. mája 2021 sa uskutočnil „XXI. ročník medzinárodného kola súťaže ŠVOČ stavebných fakúlt ČR a SR“, ktoré organizovala Fakulta stavební, VŠB, Technická univerzita Ostrava.

„Medzinárodné kolo súťaže ŠVOČ stavebných fakúlt ČR a SR“ sa realizovalo on-line formou, kde 71 prác študentov z piatich stavebných fakúlt (Praha, Brno, Bratislava, Žilina, Košice) bolo prihlásených do 11 odborných sekcií.

Zo SvF TUKE bolo nominovaných 15 súťažných prác, kde:

• v sekcii „Inženýrské konstrukce a mosty“:
  • 1. miesto: Ing. Michaela Weissová
    názov práce: Analýza šmykovej odolnosti spriahnutých prvkov na báze kompozitov s betónom
    vedúci práce: prof. Ing. Vincent Kvočák, CSc.

• v sekcii „Dopravní stavby“:
  • 1. miesto: Bc. Samuel Hricík
    názov práce: Štúdia realizovateľnosti - porovnanie variantných riešení návrhu trasy
    vedúci práce: doc. Ing. Brigita Salaiová, CSc.

• v sekcii „Ekonomika řízení stavebnictví a technologie staveb“:
  • 2. miesto: Bc. Juraj Heske
    názov práce: Uplatnenie princípov štíhlej logistiky pri organizácii a koordinácii stavebnej výroby
    vedúci práce: Ing. Zuzana Struková, PhD.

• v sekcii „Materiálové inženýrství“:
  • 2. miesto: Bc. Nikola Gaľanová
    názov práce: Simulácia pôsobenia kyslých dažďov na cementové pasty
    vedúci práce: prof. RNDr. Adriana Eštoková, PhD.

• v sekcii „Městské, krajinné a environmentální inženýrství“:
  • 3. miesto: Bc. Marek Ujhazi
    názov práce: Poľovnícky komplex „Trio“
    vedúci práce: Ing. Jana Katunská, PhD.

• v sekcii „Vodní stavby a vodní hospodářství“:
  • 3. miesto: Bc. Kristián Fečik
    názov práce: Návrh vodozádržných opatrení v areáli TUKE
    vedúci práce: prof. Ing. Martina Zeleňáková, PhD.

Všetkým našim súťažiacim ďakujeme za vzornú reprezentáciu fakulty.