Faculty

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Dean's message

Túžba meniť svet k lepšiemu je v každom z nás. Stavebníctvo je jednou z možností, ako tento sen naplniť. Stavba je komplexné dielo nielen z pohľadu architektúry, konštrukčných systémov, ale vnímame ju ako podnikateľský projekt. Je potrebné ju naplánovať, realizovať, predať a nájsť vhodný spôsob užívania. Príď k nám študovať a toto všetko ťa naučíme. Postav si s nami svoju úspešnú budúcnosť!

doc. Ing. Peter MÉSÁROŠ, PhD.

ARCHITECTURAL STUDENT CONTEST 2022 - zapoj sa do súťaže

Display portlet menu
Späť na novinky

ARCHITECTURAL STUDENT CONTEST 2022 - zapoj sa do súťaže

Pre študentov

Súťaž Architectural Student Contest je určená študentom architektúry a stavebných odborov vysokých škôl a univerzít Slovenskej republiky.

Na stránke: https://www.isover.sk/studentska-sutaz nájdete aktuálne zadanie a informácie o súťaži.

Jej cieľom je integrovať tvorivý prístup študentov k aktuálnym požiadavkám doby so zameraním na udržateľný rozvoj súvisiaci s ekonomickými, ekologickými a sociálnymi aspektmi. Oboznámiť študentov s konceptom energeticky efektívnych stavieb, stimulovať ich aby premýšľali o tepelnej i akustickej pohode, potrebe denného sveta či čerstvého vzduchu v interiéri, pomocou osvedčených moderných riešení, ktoré ponúka SAINT-GOBAIN a systém Multi-Comfort.

Prvý ročník súťaže sa konal v roku 2005 a zúčastnili sa ho študenti piatich krajín – Bulharska, Chorvátska, Macedónska, Rumunska a Srbska. Zadaním bolo navrhnutie horského hotela v pasívnom štandarde. Od roku 2006 sa súťaže každoročne zúčastňujú aj študenti Slovenských vysokých škôl. Súťaže sa každoročne zúčastňuje viac a viac študentov, univerzít a krajín. Ako sa súťaž vyvíjala, menil sa aj jej názov.17-ty roční súťaže pokračuje pod názvom ARCHITECTURE STUDENT CONTEST.

Do posledného ročníka v Paríži sa  zapojilo viac ako 2800 študentov z 38 krajín Európy a Ázie. Možnosť porovnať svoju prácu, stretávať sa a diskutovať so zahraničnými kolegami sú dôvody, prečo je súťaž tak populárna medzi študentmi a profesormi.