Faculty

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Dean's message

Túžba meniť svet k lepšiemu je v každom z nás. Stavebníctvo je jednou z možností, ako tento sen naplniť. Stavba je komplexné dielo nielen z pohľadu architektúry, konštrukčných systémov, ale vnímame ju ako podnikateľský projekt. Je potrebné ju naplánovať, realizovať, predať a nájsť vhodný spôsob užívania. Príď k nám študovať a toto všetko ťa naučíme. Postav si s nami svoju úspešnú budúcnosť!

Challenger Ideator - prihlás sa a pomôž zlepšiť Košice

Display portlet menu
Späť na novinky

Challenger Ideator - prihlás sa a pomôž zlepšiť Košice

Súťaže

Challenge Ideator

Výzva

Program Challenger Ideator je nástroj, ktorý prináša príležitosť vytvorenia inovácií prostredníctvom spolupráce tímov zložených zo skúsených členov z podnikateľského prostredia a aktívnych mladých ľudí so záujmom o podnikanie a inovácie. Zároveň predstavuje tento program príležitosť spolupracovať s mestom Košice na riešení mestských problémov. Program bude kombinovať prezenčné workshopy s online stretnutiami.

Challenger Ideator je určený aktívnym mladým ľuďom, organizáciám a firmám, ktoré majú záujem o inovácie, spoluprácu a wellbeing obyvateľov mesta. Počas programu bude 10 rôznorodých tímov úzko spolupracovať s odborníkmi z Magistrátu mesta Košice, koučmi a odborníkmi zo spoločnosti CIVITTA. Vzniknuté tímy budú generovať, rozvíjať a testovať svoje riešenia existujúcich mestských výziev/problémov.

Podmienky programu
Vybraní účastníci programu sa vstupom zaväzujú, že sa zúčastnia aktivít v rámci programu a celodennej aktivity Launch Day, dňa 30. mája 2023. Vybrané aktivity si budú vyžadovať fyzickú prítomnosť v Košiciah.

Výzvy mesta Košice

  1. Ako môžeme získať viac hodnoty za peniaze mesta?  - Je možné s rozpočtom konkrétnej služby urobiť viac práce, alebo naopak, je možné poskytnúť rovnakú kvalitu služby s menším rozpočtom? 
  2. Kvalitnejšie dáta a efektívnejšie rozhodnutia - Je možné vďaka dostupným technológiám, analytickým aplikáciám a strojovému vyhodnocovaniu zbierať viac údajov a robiť vďaka tomu lepšie a efektívnejšie rozhodnutia?  
  3. Lepší dizajn služieb - Je možné zrýchliť službu zmenšením počtu úkonov a operácií? Môžeme časť týchto operácií digitalizovať a automatizovať?
  4. Miestne dane a poplatky jednoduchšie a efektívnejšie - Je možné dosiahnuť maximálnu efektívnosť výberu daní a zlepšenia stavu verejných financií?
  5. Ako môžeme dosiahnuť 300 000 Košičanov?  - Je možné zvýšenie počtu obyvateľov Košíc dosiahnuť vďaka špecifickým službám, ktoré mesto poskytuje, alebo v budúcnosti môže poskytovať? 

Dĺžka programu: 3 mesiace (50+ hodín workshopov a individuálnych stretnutí + práca na projekte)
Deadline na prihlásenie: 20.2.2023

Prihláška

Viac o Challenge Ideator