Post-doktorandské pracovné miesta výskumných zamestnancov v Centre výskumu a inovácií v stavebníctve (CVIS), Stavebná fakulta TUKE

Oblasť výskumu: Stavebníctvo

Témy výskumu: pozemné stavby a architektúra, inžinierske stavby, materiály, energetická efektívnosť vo výstavbe, technológie v stavebníctve, ekonomika a riadenie výstavby, SMART aplikácie v stavebníctve a architektúre, digitálne technológie v stavebníctve a informačné modelovanie stavieb, udržateľná výstavba, manažment ľudských zdrojov v stavebníctve a celoživotné vzdelávanie.

Stavebná fakulta TUKE prijíma žiadosti uchádzačov na post-doktorandské miesta výskumných zamestnancov do Centra výskumu a inovácií v stavebníctve, ktoré sa zameriava na realizáciu a podporu základného a aplikovaného výskumu a inovácií s cieľom prispieť k domácemu a medzinárodnému vedeckému pokroku v oblasti stavebníctva.

Pri výbere uchádzača budú zohľadnené všetky skúsenosti s výskumnými témami v oblasti stavebníctva, preferenciu budú mať témy a oblasti výskumu, úzko spojené s aktuálnymi výskumnými témami riešenými v rámci Stavebnej fakulty TUKE.

Pozícia na čiastočný úväzok je obmedzená na obdobie jedného roka s možnosťou predĺženia na základe dosiahnutých výsledkov a dostupného financovania pracovnej pozície.

Vybraní uchádzači sa pripoja k existujúcemu tímu výskumníkov, učiteľov a odborníkov z praxe.

Uchádzači doložia požadované materiály k žiadosti (životopis, motivačný list, doklady o vzdelaní, odporúčací list).

Požiadavky na uchádzača:

Ukončené vysokoškolské vzdelanie 3. stupňa z oblasti: stavebníctvo, architektúra a urbanizmus, environmentálne inžinierstvo, informatika, strojárstvo). Max. 2 roky od udelenia titulu PhD. Vek do 35 rokov. Multidisciplinárne výskumné skúsenosti sú výhodou.

Požadované skúsenosti a zručnosti:

• Znalosť metodológie výskumu
  • Znalosť anglického jazyka
  • Skúsenosti s výskumnými projektmi - členstvo v riešiteľskom kolektíve
  • Absolvovaná výskumná alebo študentská mobilita počas PhD. štúdia alebo zamestnania
  • Publikačná činnosť (vedecké články a/alebo konferenčné príspevky vo WoS/Scopus)
  • Komunikačné a prezentačné zručnosti

Uzávierka prihlášok: 20.11.2020

Predpokladaný dátum nástupu: 01.12.2020

Dátum pohovorov s uchádzačmi: 23. - 25.11.2020

Záujemcovia zasielajte svoje žiadosti na adresu:

doc. Ing. Peter Mésároš, PhD. – Dekan fakulty

Technická univerzita v Košiciach, Stavebná fakulta

Vysokoškolská 4, 042 00 Košice

Post-doc positions for researchers at Center of Research and Innovation in Construction (CRIC), Faculty of Civil Engineering, Technical University of Košice

Main research area: Civil engineering

Sub-areas: Architectural engineering and design, Buildings, Materials, Structures, Infrastructures, Energy efficiency in construction, Construction technology, Construction economics and management, SMART applications in construction and architecture, Digital construction and Building Information Modeling, Sustainable construction, Human resources management in construction and lifelong learning.

Center of Research and Innovation in Construction (CRIC) at Faculty of Civil Engineering, Technical University of Košice invites applications for post-doc positions. CRIC is devoted to conduct and promote high-quality research, with the aim of contributing to the national and international progress in basic and applied research and innovations in the field of Civil engineering.

All major fields of Civil engineering will be considered, preference will be given to the research areas most closely linked to Faculty of civil engineering.

The part-time position is available for a one-year term with possibility for renewal based on performance and available funding.

The selected candidates will join an existing collaborative team of researches, faculty, and local practitioners.

Applicants should submit all application materials (CV, letter of motivation, transcripts and certificates, letter of recommendation).

Requirements:

A PhD. in civil enginering, architecture, environmental engineering, mechanical engineering, applied informatics (within 2 years after PhD. defence) is required. Age up to 35 years. A multidisciplinary background is preferred.

Required experriences and skills include:

• Proficiency in research methodology
  • Proficiency in English language
  • Experience with research projects – team membership
  • Experience with research or students mobilities during the PhD. study
  • Publication results (research articles and/or conference papers WoS/Scopus)
  • Communication and presentation skills

Deadline for application: 20.11.2020

Starting date: 01.12.2020

Interviews will be held virtually: 23. - 25.11.2020

Candidates send their applications to:

doc. Ing. Peter Mésároš, PhD. – Dekan fakulty