Prezentácia projektu ERASMUS+ v rádiu LUMEN dňa 09.07.2023

Prezentácia projektu ERASMUS+ v rádiu LUMEN dňa 09.07.2023

Projekt má názov „Protection against flash floods“ (project acronym „PROFF“). Bol prijatý v rámci programu Erasmus+ a je naplánovaný na 24 mesiacov, od 1.11.2022. Pracuje na ňom 6 partnerov zo 4 krajín (Slovensko, Grécko, Litva a Španielsko), koordinátorom je Technická univerzita v Košiciach.

Hlavnou myšlienkou projektu je vytvoriť sériu workshopov pre študentov odborného vzdelávania a prípravy na tému prírodných katastrof v dôsledku zmeny klímy a zamerať sa najmä na ochranu pred prívalovými povodňami.

(o projekte sa hovorí od cca 9-tej minúty do cca 22-minúty)

Celá relácia: