Faculty

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Dean's message

Túžba meniť svet k lepšiemu je v každom z nás. Stavebníctvo je jednou z možností, ako tento sen naplniť. Stavba je komplexné dielo nielen z pohľadu architektúry, konštrukčných systémov, ale vnímame ju ako podnikateľský projekt. Je potrebné ju naplánovať, realizovať, predať a nájsť vhodný spôsob užívania. Príď k nám študovať a toto všetko ťa naučíme. Postav si s nami svoju úspešnú budúcnosť!

„Summer institute” pre doktorandov a mladých výskumných pracovníkov

Display portlet menu
Späť na novinky

„Summer institute” pre doktorandov a mladých výskumných pracovníkov

Pre študentov

Ekonomická fakulta v lete organizuje „Summer institute” pre doktorandov a mladých výskumných pracovníkov.

Téma podujatia: Exploring the X-Factor of a City

Termín podujatia: 08.07. – 12.07.2024 (fyzická časť) + 17.06.2024 (online kick-off)

Podujatie je organizované v rámci prvého Ulysseus TUKE Erasmus BIP, bude veľmi interdisciplinárne zamerané na teoretické aj praktické riešenia hlavných výziev mesta Košice. Študenti s mentormi budú pracovať na úlohách zadaných našimi partnermi (UHA, CIKE, Visit Košice).

Celkovo sa očakáva účasť približne 20 doktorandov a profesorov (prednášajúcich) z univerzít v rámci našej Aliancie Ulysseus (Nice, Janov, Sevilla). Samozrejme, že sa môžu prihlásiť aj naši TUKE doktorandi.

Medzi pozvanými spíkrami sú svetovo známe osobnosti:

  • Carlos Moreno (Francúzsko) – autor konceptu 15-minútové mesto – v súčasnosti jeden s najvýznamnejších ekonómov v oblasti Smart City v súčasnosti. Carlos MORENO (iae-paris.com)
  • Peter Nijkamp (Holandsko) – svojho času jednej z najcitovanejších ekonómov na svete. Peter Nijkamp | IZA - Institute of Labor Economics
  • Niel Reid (USA) – celosvetovo známy ako „the Beer professor" www.thebeerprofessor.com

Viac informácií na webstránke „Summer institute“: https://summerinstitute.tuke.sk/