Slovo dekana

Stavebníctvo je nadčasový a perspektívny odbor, ktorý ponúka množstvo pracovných príležitostí doma aj v zahraničí. Prihláste sa na štúdium u nás. Nebudete len sedieť v laviciach a počúvať prednášky. Zapojíte sa do rôznych laboratórnych cvičení, experimentálnych testov, konkrétnych projektov, exkurzií a stáží. Budete spojení s praxou, kde si overíte svoje teoretické vedomosti. Naučíte sa používať najnovšie nástroje a metódy na navrhovanie a posudzovanie stavebných diel. Vytvoríme Vám priestor pre Váš odborný rast. Rozšírte rady odborníkov v stavebníctve!

Vyhlásenie súťaží a výzvy v rámci TÝŽDŇA VEDY A TECHNIKY NA SLOVENSKU 2024

Týždeň vedy a techniky na Slovensku (TVT) sa uskutoční 11. – 17. novembra 2024.

TVT - pečať

Motto tohtoročného TVT je „Inováciami k zdravšej budúcnosti“. Budeme sa venovať najmä alternatívnym zdrojom energie, šetreniu energetických zdrojov, inteligentným systémom, recyklácii, ako aj ďalším inováciám, ktoré pomôžu k zdravšiemu životu obyvateľov a k ochrane planéty.

Hlavnými organizátormi podujatia sú Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky a Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pri Centre vedecko-technických informácií SR.

TVT - logo

Cieľom je popularizovať vedu a prezentovať prácu vedcov verejnosti, ale aj vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedeckých a technických smerov.

Vyhlásenie súťaží a výzvy v rámci TÝŽDŇA VEDY A TECHNIKY NA SLOVENSKU 2024

1. súťaž "Cena rektora TUKE 2024"
  2. "Súťaž o najlepšiu doktorandskú prácu na TUKE 2024"
  3. súťaž "Publikačná činnosť doktorandov v roku 2024"